S.S.S.

Bu bölümde çiftlerimizin bizlere düğün fotoğrafçılığı ile alakalı çok sık sordukları sorulara verdiğimiz cevapları bulabileceksiniz. 

Fiyat nedir?

Bizim en çok karşılaştığımız soruların başında geliyor “Fiyat nedir?” sorusu. Bu sorunun malesef net bir cevabı yok. Çünkü bir çok paketimiz var ve hangisi size uygun, istekleriniz neler bunu bilemediğimiz için bir fiyat veremiyoruz.  Bizlere mail, telefon, whatsapp kanallarından ulaşıp detaylı bilgi alabilirsiniz. Ofisimize gelip, yüzyüze görüşmek her zaman çok daha doğru olacaktır.

Bir dış çekimde kaç fotoğraf çekiyorsunuz?

Net bir fotoğraf sayısı vermek yanlış olur. Teslim edilen fotoğraf sayısını ortalama olarak söyleyeyim. Dış çekimde 2 paketimiz var, biri 1.5 saatlik, biri 4 saatlik. Kısa çekimde 100-200 fotoğraf teslim ediyoruz. Uzun çekimde 200-400 fotoğraf teslim ediyoruz.

Düğün Hikayesi çekimlerinde ise ortalama 600-800 fotoğraf teslim ediyoruz.

Not: Teslim edilen fotoğrafların tümü renk ayarı yapılmış,baskıya hazır, yüksek çözünürlükte teslim edilir.

Çekimlere kaç kişi geliyorsunuz, bir ekibiniz var mı?

Dış çekimlerde genelde 2 kişi oluyoruz ama tek başıma da geldiğim oluyor. Hikaye çekimlerinde ise minimum 2 kişi oluyoruz. ( 1 fotoğrafçı + 1 videocu)

Dış çekimlerde aksesuar kullanıyor musunuz?

Hayır kullanmıyoruz. İstediğiniz bir konsept var ise organizasyon şirketleri bu kurulumları yapıyor. Tavsiye edebileceğim bir kaç firma mevcut.

Çekimleriniz kaç saat sürüyor ve kaç mekanda çekim yapıyorsunuz?

Dış çekimde 2 paketimiz var, 1,5 saat ve ya 4 saat sürüyor. Hikaye çekimlerimiz ise pakete göre 10-14 saat arası değişiyor.

Mekan sayısının pek bir önemi yok açıkçası. 1,5 saatlik çekimlerde maksimum 2 farklı mekan kullanabiliyoruz. 4 saatlik çekim de ise yolda giderken “aa burası güzelmiş hadi duralım!” dediğimiz de çok oluyor. Mekan sınırlaması gibi bir kuralımız yok.

Video hizmetiniz var mı?

Evet. Düğün Klibi, dış çekim klibi, save the date kliplerimiz ile size hizmet veriyoruz.

Drone çekimi yapıyor musunuz?

Evet. Kliplerimizde drone çekimi dahil çalışıyoruz.

Düğün Hikayesi çekimi nedir?

Düğün hikayesi çekimi düğün günü tüm gün belgesel tarzda yapılan fotoğraf çekimidir. Yani, siz düğün gününü yaşarken tüm anlarınızın en doğal şekilde fotoğraflanmasıdır. Blog sayfamızda bununla alakalı detaylı bir bilgilendirme mevcut. https://www.goktugozcan.com/2021/12/dugun-hikayesi-nedir/

Şehir dışı/Yurt dışı çekimleri yapıyor musunuz?

Memnuniyetle yapıyoruz.

Albümleri/Fotoğrafları/Düğün Klibini ne zaman teslim ediyorsunuz?

Fotoğraflarınızın düzenlenmiş halini ortalama 5 hafta içinde teslim ediyoruz.

Albümleriniz ise, siz seçimleri yapıp bize ilettikten yaklaşık 2 hafta sonra elinizde oluyor.

Düğün Klibi ise düğün gününden yaklaşık 6 hafta sonra teslim ediliyor. Eğer ekstra teaser istediyseniz bu düğünden sonra 2 hafta içinde hazırlanıp size sunuluyor.

Albümlerde kaç fotoğraf oluyor?

Dış çekim albümlerinde ortalama 35-50, hikaye çekimlerinde ortalama 60-70 fotoğraf oluyor.

Ödemeyi nasıl yapıyoruz?

Anlaşma sağlandığında %30 kapora bedeli talep ediyoruz. Kalan kısmını ise çekim günü talep ediyoruz.